Top destinace pro výlety – 1. místo – Zámek lednice

Známý portál Kudyznudy dává řadu zajímavých tipů na to, kam je možné vyrazit na výlet. Kdo nechce dělat kompromisy, může se podívat na hlasování a vyrazit do těch nejoblíbenějších oblastí. A tou, která jasně dominuje, je zámek Lednice. Unikátní místo, které je součástí i velkého unikátního prostoru, který je označován jako Lednicko-valtický areál. Právě toto místo bylo vyhlášeno jako to nejlepší. A nešlo o hlasování žádné odborné poroty, jelikož šlo přímo o hlasování lidí, kteří cestují po zajímavých místech. Podívejme se na tento unikátní a také lákavý tip blíže.

Nádherný skvost

Pokud se na nejoblíbenější tip na výlet, tedy na zámek lednice podíváme blíže, je třeba PCI, že se jedná o skutečný architektonický skvost, který zaujme na první pohled. Lákadlem nejsou ale jenom jeho interiéry, nebo samotný exteriér. Nelze opomíjet také to, že součástí zámku je nádherná zahrada, stejně jako úchvatný park s Minaretem a Janohradem. Je tedy více než jasné, že na tomto místě si přijdou na své jak milovníci historie, tak i milovníci architektury, stejně jako nebudou zklamáni třeba ani milovníci nádherné přírody. U té musíme zmínit ale i to, že je v okolí zámku k vidění také mnoho druhů vodního ptactva.

Památka zapsaná na seznam UNESCO

Opomíjet nelze ani řadu dalších zajímavých unikátů, které jsou s tímto zámkem spojeny. Pokud se na ně podíváme konkrétně, tak mluvíme třeba i o tom, že byl zámek Lednice zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. To jasně potvrdilo jeho unikátnost a celkově to také zvedlo jeho oblibu. Stalo se tak už v roce 1996. Pokud se podíváme do samotné historie tohoto zámku, tak ta se začala psát zhruba v sedmnáctém století. To se ale ještě jednalo spíše o vilu, které ale byla postupně stále vylepšována, až do dnešní jedinečné podoby. A ta dnes jasně láká turisty z celého světa.