Top destinace pro výlety – 2. místo – Stezka v korunách stromů

Jak ukázalo hlasování těch, kteří prostřednictvím portálu Kudy z nudy navštěvují zajímavá místa, je jasně patrné, že mnoho lidí nezajímá jenom historie, nebo klasické okruhy přírodou. Lidé mají zájem i o unikátní zážitky. A i to je jeden z důvodů, proč se hned na druhé místo zařadila známá a unikátní Stezka v korunách stromů. Hned když byla otevřena, tak sbírala jedno pozitivum za druhým. A to se nyní také potvrdilo. Pokud je i vaším cílem vyrazit se na ni podívat, je nejprve nutné říci, kde ji najdete. Je to na Lipně. Tedy v už tak turisticky oblíbené lokalitě, kde se tak daná možnost zařadila do skupiny dalších, které je možné vidět.

Jedná se o skutečný unikát

Důvodem, proč je Stezka korunami stromů tak vyhledávána a proč se jí povedlo také dobré umístění je rozhodně to, že se jedná o zajímavý unikát, a to v rámci celé České republiky. Dříve zde nic takového nebylo a tak nápad a samot á realizace už zcela automaticky znamenala úspěch. Když se podíváme do její historie, tak byla otevřena druhý týden měsíce července, a to v roce 2012. Jde tedy o místo poměrně mladé a už se může zařadit na druhou pozici, pokud je o oblíbenost. S tou je spojeno i to, že i když jde o poměrně velkou a jedinečnou stavbu, bylo vše voleno tak, aby co možná nejlépe zapadala do okolní krajiny.

Zasujme mnoho věcí

Pokud vás zajímá, co všechno vám Stezka korunami stromů může nabídnout, tak rozhodně začneme tím, v jaké je výšce. Je to opravdu v korunách stromů, ve výšce 24 metrů. Ke stezce poté navazuje také věž, ze které je možné užít si jedinečný pohled z výšky až 40 metrů. Stezka v korunách stromů dále zaujme i tím, že její celková délka je 675 metrů a po celé délce umožní zajímavé výhledy do okolí nebo možnost pohledů do přírody. Lákadlem je třeba i bezbariérový přístup, nebo unikátní tři zážitkové stanice, které mají lanové prvky.