Top destinace pro výlety – 3. místo – Pohádková kovárna

Když se podíváme na hlasování návštěvníků portálu Kudyznudy.cz o tom, která zajímavá turistická lokalita je oblíbená, nesmíme opomenout třetí místo. O jaké se jedná? Už na úvod je třeba jasně říci, že se jedná o místo hlavně pro děti. Třetí místo je tedy zcela jasným tipem hlavně pro rodinné výlety. Právě to, že se umístilo na třetím místě, jasně dokazuje, že mezi jedny z nejznámějších památek v České republice právem patří.

Jedinečný areál s mnoha lákadly

Pokud se podíváme na to, co je to vlastně Pohádková kovárna, tak musíme říci, že se nejedná jenom o jednu jedinou budovu, jelikož na kovárnu navazuje třeba i takzvaná maštal. Při návštěvě je tedy možné poznat více míst, než jenom jedno. Kovárna jako taková je dominující. Dále zaujme třeba i betlém, nebo velmi oblíbené pohádkové bludiště. Jak rodiče, tak i děti jistě ocení třeba i pohádkovou dílničku. A toto všechno je možné najít na jednom jediném místě. A kde přesně? Je to obec Selibov, kterou pravděpodobně nezná úplně každý. Proto je třeba připomenout, že se jedná o obec v jihočeském kraji, a to nedaleko Písku.

Co všechno budou děti, ale i jejich rodiče moci?

Už samotná charakteristika toho, co Pohádková kovárna nabídne, jasně ukazuje primárně na fakt, že se jedná u míst jako stvořené rodinám s dětmi. A co si zde mohou vyzkoušet? Pokud jde o dílnu, tak třeba vyrobit řadu zajímavých věcí. V bludišti lze zase potkat kašpárka, krále, ale i medvěda, nebo princeznu. Nechybí ale ani nějaké to zvíře, konkrétně potom v podobě krásných a roztomilých místních oslíků. A celý program lze zakončit prohlídkou Pohádkové kovárny, která nadchne jak děti, tak rozhodně také jejich rodiče. Právě zde totiž bude k vidění to hlavní, a to celá řada různorodých pohádkových postav, které jak děti, tak i jejich rodiče znají z celé řady pohádek a dalších různých příběhů.