Vydejte se po stopách výrobky pánských hodinek

Vybírat dárky pro pány není vždy snadné. Pokud to nebude zrovna stříbrný náramek, nezbývá než ruku ozdobit tradičním dárkem. Hodinkami! Výběr ideálních pánských hodinek samozřejmě závisí na mnoha různých faktorech. Důležité jsou příležitosti, při kterých je hodláte nosit, důležité jsou řemínky, důležité jsou i strojky hodinek. Pokud se v této problematice nepovažujete za odborníka, možná ani nevíte, jaké druhy strojků se na trhu vlastně vyskytují. Proto jsme se pro vás rozhodli vytvořit tento článek, který si klade za úkol provést čtenáře všemi typy strojků, díky čemuž se pak budou moci snadno rozhodnout, které hodinky nakonec vyberou.

Jaké druhy strojků hodinek vlastně existují?

Automatický mechanický strojek je takový, který funguje za pomoci speciální pružinky, jež se postupně rozvinuje. Když je pružinka rozvinutá úplně, je potřeba si zase natáhnout, aby pánské hodinky fungovaly. To se provádí pomocí pohybu ruky. V souvislosti s automatickými hodinkami je potřeba dodržovat rezervu chodu, která zajistí, že nedojde ke zpoždění času.

V obchodech se dále setkáváme také s hodinkami na baterii, kterým se jinak říká quartzové. Ty se u široké populace těší největší oblibě, protože se o jejich chod po vložení baterie prakticky nemusíme vůbec starat. Baterie disponuje dlouhou výdrží, která se udává v rozmezí jednoho až pěti let. Záleží samozřejmě na kvalitě dané baterie. Pokud se hodinky zastaví, je třeba s výměnou baterie kontaktovat hodináře.

Mechanický strojek stejně jako již zmíněný automatický funguje na bází rozbalování pružinky. Pokud ovšem v tomto případě dojde k zastavení, je potřeba strojek natáhnout ručně.

Strojky se dnes vyrábí také speciální

Tři předchozí typy strojků se považují za ty nejzákladnější. Dnes se ovšem vytvářejí i speciální, které jsou poháněny například solárně. Takové hodinky obsahují akumulátor, jenž je dobíjen přeměnou sluneční energie. Přeměna je prováděna skrze solární článek, který se nachází v oblasti ciferníku. Zelené smýšlení veřejnosti se tedy promítlo i v tomto směru.